Proje Deneme Okulları ve Sonuçlar

PROJE DENEME OKULLARI VE SONUÇLAR
PROJE  ÜÇ YILDA  3520  KİŞİYE ULAŞTI.
Proje, üç yılda  52  eğitim kurumunda (okul, üniversite, dershane, etüt merkezi, vakıf, kültür merkezinde) 225  sunum gerçekleştirdi.  Bu süre içinde, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında çok az bir destekle, 2425 öğrenciye, 500 öğretmene, 595 veliye olmak üzere  3520  kişiye ulaştı.

BİR  ÖĞRENCİNİN PROJEYLE İLGİLİ
 SÖYLEDİKLERİ   :
”BU  SUNUM  BÜTÜN OKULLARDA,
 BÜTÜN ÖĞRENCİLERE İZLETİLMELİ“
(Beyhan Şenyuva İlköğretim Okulu  Öğrencisi)

”30 yıllık Edebiyat öğretmeniyim böylesine öğrenciyi etkileyen  bir sunum izlemedim. Çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum iyi ki geldiniz .“ Beykoz, Şahinkaya Endüstri  Meslek  Lisesi  Edebiyat  Öğretmeni.
Sunum tam bir harikaydı!…
Bugüne uygun düşüyor. Son derece güncel…
Hazırlık çok iyi, sunum da çok güzeldi…
HASAN  AYDIN (Özel  Sezin  İlköğretim Okulu )

Çok yararlı buldum….Özellikle  ekran bağımlılığı açısından çok önemli…Okumayı sevdirme yönüyle de çok yararlı…Bazı çocuklar gerçekten yanlış kitaplar okumaya başlıyorlar…Küçük yaşlarda birbirleriyle yarış adına  kalın kitaplara yöneliyorlar ve  sıkılıp kitaptan uzaklaşıyorlar.Yaşlarına uygun  doğru kitaplar önerilmesi,doğru listeler verilmesi çok önemli… Buket  Uyar  (İlhami Ahmet  Örnekal İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni)

ogrenciler

ogrenciler

‘Ekran Kültürü’nden Kitap Kültürü’ne Semineri ‘ Ferhat Özen tarafından verildi. Seminerde ‘televizyonun okuma kültürümüze’ etkileri çarpıcı bir şekilde açıklandı. İlk seminer öğrencilerimize, sonra öğretmenlerimize; sonra da velilerimize verildi . Katılımcılar seminer sayesinde ‘televizyonun okuma kültürümüzün azalmasındaki en güçlü düşman olduğunu’ bir kez daha fark etti. Müdürümüz, Ferhat Özen‘e bu çok faydalı semineri için teşekkürünün simgesi olarak büyük bir plaket  sundu.

İlk seminer Öğrencilerimize verildi. Sonra öğretmenlerimize verildi. Sonra da velilerimize verildi.

İlk seminer öğrencilerimize verildi.
“Ekran Bağımlılığından  Kitap Kültürüne, İnsan Okur”

seminer_1

Sonra öğretmenlerimize verildi.
Okullarda Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?”

seminer_2

Sonra da velilerimize verildi.
“Okuyan Anne Babanın Okuyan Çocuğu Olur.”

seminer_3


Sayın Ferhat ÖZEN’e
Teşekkürlerimizle

seminer_4

seminer_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>